Mobirise

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Bireysel danışmanlık kişinin kendi iç dünyasına yaptığı bir keşif yolculuğudur.
Bireylerin kendilerini daha iyi tanımalarına, davranışlarını anlamalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardım eden; karşılaştıkları akademik, kişisel ve sosyal problemleri ile baş etme becerilerini kazanmalarını amaçlayan, psikolojik danışman ve birey arasında birebir gerçekleşen ve gizlilik esasına dayalı bir süreçtir.
Bireysel psikolojik danışmanlıkta hedeflenen; bireyin psikolojik danışmanın yardımıyla sorunlarına karşı farkındalık kazanması, ulaşmak istediği hedefe gerekirse bilimsel olarak desteklenen bazı kuram ve tekniklerden faydalanmasıdır.
Bireysel Danışmanlık Hizmetinin Çalışma Alanları
Depresyon
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Panik Bozukluk (Panik Atak)
Sosyal Anksiyete Bozukluğu (Sosyal Fobi)
Özgül Fobi
Bipolar Bozukluk
Çocukluk Çağı Travmaları
Bağlanma – Doğal Ebeveynlik
Sınav Kaygısı ve Performans Anksiyetesi
İlişki, Evlilik Sorunları
Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu (EMDR)
İletişim Problemleri
Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi
Kişilik Sorunları

© Copyright 2023 Çınar Psikoloji. Tüm Hakları Saklıdır.


Manisa Çınar Psikoloji ‘de Danışmanlık Desteği Almanın Önemi
Şehzadeler Manisa'nın en önemli ilçelerinden birisi. Aynı zamanda Manisa’nın en yoğun semti de diyebiliriz. Birçok önemli kuruluş ve iş merkezi Şehzadeler’de yer almaktadır. Diğer kuruluşlar gibi sağlık alanında da birçok önemli merkezin yeri Manisa Şehzadeler’dedir. Eğer Manisa psikolog arayışı içerisindeyseniz doğru adrestesiniz.
Çınar Psikoloji Manisa Şehzadelerde sizlere, Peker Mahallesi 1702.sokak No:17 Daire:5 Şehzadeler/Manisa adresinde hizmet veriyoruz.
Manisa Psikolog sizlere, aile ve evlilik sorunlarında, çocuk psikolojisinde, ergenlik dönemi sorunlarında, bireysel anlamda yaşadığınız psikolojik problemlerde, cinsel sorunlarında destek oluyoruz.
Psikolog Manisa bölgesinde kişileri aradığı ve destek almak istediği alanlardan biridir. Genel Şehzadeler Manisa psikolog desteği almak son derece önemli ve gereklidir. Birçok kişi yaşadığı hayattan mutsuz ve ne yapacağını bilemez durumdadır. Bu sorunların aşılması ve düzeltilmesi için Manisa Çınar Psikoloji'de psikolojik danışmanlık desteği alınması gerekir. Bu şekilde kişiler yalnız olmadıklarını, her sorunun bir çözümü olduğunu öğrenebilirler. Manisanın en iyi psikolog desteği ile yaşadığınız tüm sorunları ve tüm rahatsızlıkları aşabilirsiniz.
Manisa Çınar Psikoloji Terapi Alanları
Uzman Psikolog Manisa bireysel psikolojik destek almak isteyenler birçok alanda destek alabilir. Bireysel terapilerin yanı sıra bölgede daha birçok alanda destek alabilirsiniz. Terapiler bilindiği üzere tek tip değildir ve kişilerin terapilere katılım biçimine, yaşına ve durumuna göre çok farklı alanlar vardır. Manisa psikolog terapi desteği ile hangi alanlarda yardım alınabilir sizlere bilgi vermek istiyoruz.
Manisa Çift Terapisi
Manisa çift terapisi çok fazla tercih edilen ve son yıllarda özellikle yaygın olarak alınan bir destektir. Evlilik öncesinde ve evliyken alınabilecek olan bu destek sayesinde çiftler aralarındaki sorunlardan kolaylıkla kurtulabilmektedir. Çiftlerin arasındaki sorunların aşılması konusunda bu terapilerden destek alınabilir. Çiftlerin aşılamaz gibi görünen sorunlarının düzeltilmesi konusunda alınan terapilerin etkisi oldukça fazladır. Manisa Çınar psikolojik danışmanlık merkezi bünyesinde hizmet alarak sizde partneriniz ile aranızdaki problemleri çözebilirsiniz. Çift Terapisinin avantajlarından biri hayatta daha mutlu olmanıza yardımcı olmaktadır.
Manisa Çocuk Psikolog
Çocukların sağlıklı gelişimi ve yaşadıkları travmaların hayatlarına olumsuz etkilerde bulunmaması için çocuk terapisi alınması gerekir. Manisa çocuk psikolog desteği bu yüzden önemli alanlardan biridir. Çocukların yaşadıkları olumsuzlukları aşabilmesi ve daha iyi bir gelişim gösterebilmesi için desteğe ihtiyaç vardır. Manisa çocuk psikolog desteği ile oyun terapisi, bilişsel davranışçı oyun terapisi, Şema terapi konularından Manisa çocuk psikolog undan randevu alabilirsiniz.
Manisa Çocuk Psikoloğu Hangi Konularda Siz Yardımcı Oluyor?
• Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)
• Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
• Otizm
• Yeme Bozuklukları
• Okul Reddi
• Çocukluk Çağı Depresyonu
• Fobiler
• Alt ıslatma
• Altını Kirletme
• Gece Korkuları
• Kardeş Kıskançlığı
• Davranış Bozuklukları
• Anne-Baba Bağımlılığı
• Öfke Nöbetleri
• Tik Bozukluğu
• Özgüven Problemleri
• Tırnak Yeme
• Parmak Emme
• İnatçılık
• Yalan Söyleme
• Anne-Baba Ayrılığı
• Okul Başarısı
Çocuk Psikoloğu Kimdir?
Çocuk Psikoloğu, üniversitelerin Psikoloji bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamış, üniversite eğitiminin ardından çocuk alanında (gelişim psikolojisi, klinik psikoloji) yüksek lisans eğitimi almış kişilerdir. Bu eğitimlerin üzerine, çocuk psikologlarının, yetkin ve geçerli kurumlardan çocuklarda uygulanan psikolojik testlerin eğitimini almış ve konuda uygulama tecrübesine sahip olması çok önemlidir.
Çocuk Psikoloğu Ne Yapar?
Çocuk psikoloğu, çocuklarda görülen psikolojik problemlerde psikoterapi yöntemini kullanır. Çocuklarda en sık kullanılan psikoterapi yöntemleri, bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi ve aile odaklı çocuk terapisidir. Ayrıca görüşme öncesinde ve/veya görüşme sürecinde psikolojik testler uygulanabilir. Çocuk Psikoloğu ilaç tedavisi uygulamaz. İlaç tedavisini sadece çocuk psikiyatristleri uygular. Süreç için yardım alan çocuklarda çocuk psikiyatrsi gerektiğinde, anlaşmalı olduğumuz kuruma yönlendirme yapılmaktadır.
Manisa Aile Terapisi
Manisa aile terapisi psikolog desteği yine önemli bir alandır. Aile içinde yaşanan sorunların aşılması için aile terapisi hizmeti tercih edilebilir. Aile terapisi sayesinde hem çiftler sorunlarını aşabilir hem de çocuklarla yaşanan olumsuz durumlar aşılabilir. Genel olarak bu desteğin son derece önemli olduğunu ve aile hayatındaki sorunların aşılmasında etkili olduğunu ifade edebiliriz.
Manisa aile danışmanı için Çınar Psikoloji’yi tercih edebilirsiniz. Çınar Psikoloji merkezinde çalışan Aile danışmanları hem deneyim hem de akademik anlamda yetkin uzmanlardır.
Manisa aile danışmanı olarak hizmet veren ya da verdiğini iddia eden birçok kişi ve kuruluş bulunmaktadır. Manisa aile danışmanı hizmeti alırken, aile danışmanın eğitimini ve tecrübesini incelemeniz aldığınız hizmetin kalitesi adına büyük önem taşımaktadır. Özellikle psikoloji ya da psikolojik danışmanlık lisans eğitiminin üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamış ya da aile ve evlilik konusunda özel eğitimler almış bir aile danışmanını tercih etmeniz çok önemlidir.
Günümüzde evliliklerin neredeyse %20’si boşanmayla sonuçlanmaktadır. Bu çok ciddi bir orandır. Boşanmalar incelendiği zaman, boşanmaların büyük çoğunluğunun evliliğin ilk 5 yılında gerçekleştiği gözlenmektedir. Bizim kendi klinik deneyimlerimizde edindiğimiz gözlem ise, bazı çözülebilecek problemlere rağmen eşler boşanma yolunu tercih etmektedirler.
Manisa aile danışmanı burada devreye girmektedir. Eşlerin kendi başlarına çözemediği problemleri, bir uzman eşliğinde çok daha kolay çözdükleri bilimsel araştırmalarla desteklenmiş bir durumdur.
Manisa Online Psikolog
Online psikolog Manisa bölgesinde de çok tercih edilen hizmetlerden birisidir. Online psikolog desteği bilindiği gibi son yıllarda çok fazla rağbet gören ve genel olarak pandemi şartlarında yüz yüze terapiye göre avantajlı bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde kişiler istedikleri bölgeden rahatlıkla online olarak terapi yapabilmektedir. Bu destek sayesinde kişiler Manisa Çınar Psikoloji ofisine gelemese de internet üzerinden destek alabilmektedir. Ayrıca online terapilerin en önemli avantajlarından biri ücret olarak çok daha uygun olmasıdır. Manisa en iyi psikolog desteğini almak ve bunu da online olarak yapmak istiyorsanız bizlerden bu alanda destek alabilirsiniz.

Manisa Psikolog Fiyatları
Psikolog desteği almak isteyenlerin merak ettiği önemli detaylardan biri bu destek için ödeyecekleri ücrettir. Manisa psikolog fiyatları incelendiğinde, genel olarak terapi ücretlerinin standart olduğu görülür. Zaten genel olarak terapilerde önemli olan ne kadar kazanç elde edildiğinden ziyade kişilere ne kadar destek olunduğudur. Yani birçok psikolog veya uzman bu görüşe sahiptir. Bizler bu alanda destek sunan önemli bir kurum ve klinik psikoloji alanında uzman bir ekip olarak öncelikle sizlerin elde edeceğiniz faydaları oldukça önemsiyoruz. Bu yüzden de sizlere terapiler konusunda her türlü desteği ve yardımı sunuyoruz.
Manisa Peker Mahallesi Manisa Lisesi psikolog desteği ile sizler de yaşadığınız psikolojik sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz. Yaşadığınız her türlü sorun ve rahatsızlık için destek alabilirsiniz.
Manisa psikolog, manisa psikolojik danışman, terapi, terapist, en uygun psikolog, ücretsiz psikolog, devlet hastanesi psikolog manisa en iyi psikolog


Made with ‌

Easiest Website Builder